sculpture-650102_640

Często generalizujemy i mówimy o danym człowieku – ten to jest odważny, a ten to się boi. Czy tak rzeczywiście jest? Zapewne znasz takie powiedzenie „Do odważnych świat należy” i wiesz, na 90% zgadzam się z nim. Zatem, w takim razie, jeśli Ty nie uważasz się za odważną osobę, kobietę –  to co? Pozostaje Ci być, no właśnie, kim?

Przeciętną kobietą? a może szarym człowiekiem? Temu, któremu się nie udaje w życiu? Która nie ma szczęścia w życiu?

Bo jak się ma odwaga do przebojowości – no trochę ma. Ta bojąca się wydaje się być mniej przebojową od tej odważnej. Czy my, które uważają się za nie-odważne nie mogą sięgać gwiazd, osiągać celów, ryzykować, rozwijać?

Wygodne decyzje

Oczywiście, że mogą, ale waćpanny, które wolą narzekać, że:

aaa! mam dzieci i nie mam czasu, albo

aaa! jestem beztalenciem albo

aaa! mam pecha w życiu albo

cokolwiek innego zaczynające się od aaa! nie umiem i boję się to tak na dobrą sprawę są WYGODNE. Tak, nazwijmy rzeczy po imieniu to WYGODA by zganiać swój brak zaangażowania, swój brak inicjatywy na to co się dzieje niby wokół nas, a nie zależy od nas samych. To WYGODA zrzucać winę na innych i mówić chciałabym, ale… – to wygoda, WYGODA!!!

A wiesz co jest z tą wygodą? Biedni ludzie wybierają wygodę i komfort zamiast działać proaktywnie.

Uff!

Jeśli czytasz to jeszcze dalej, to Ci gratuluję bo to oznacza, że chcesz zadbać o siebie i o swoje życie :)

Odwagę można wytrenować

Uważając, że nie jesteś odważna, a wiesz, że potrzebujesz tej odwagi by zmienić coś w swoim życiu to możesz się tej odwagi NAUCZYĆ :)

Nawet jeśli urodziłaś się mało odważna (tak twierdzisz) to chcę Ci dziś powiedzieć, że to wcale nie oznacza, że nie możesz nabyć tej umiejętności ;) Tak, odwaga jest umiejętnością, a zatem jeśli jest umiejętnością to oznacza, że można się jej nauczyć, wytrenować i stać się mistrzem odwagi, jeśli akurat będziesz chciała tę umiejętność opanować do tego stopnia.

Byłam kiedyś osobą bardzo nieśmiałą, miałam problemy z załatwieniem czegoś nawet w sekretariacie w podstawówce. Kiedy musiałam iść do kogoś po coś, odczuwałam silny dyskomfort i lęk. Bałam się. Czego? A różnych rzeczy, a że czegoś nie załatwię, a że ktoś mnie źle zrozumie, a że nie dam rady… Dużo tego było.

Problemem też było dla mnie zabieranie głosu na forum grupy. Skupienie uwagi innych na mnie, paraliżowało mnie. A jednak wydaje się, że teraz jestem odważną kobietą.

Co się stało z moim strachem i lękiem?

Nic. Jak był tak jest. Strach to emocja i nadal jakaś część mnie cholernie się boi, ale to nie oznacza, że mnie paraliżuje i obezwładnia bo umiem nim zarządzać, tak jak emocjami i samą sobą.

Działaj pomimo lęku. Za każdym razem będzie coraz łatwiej. Boisz się iść po podwyżkę? Boisz się sprzedaży? Boisz się podjąć decyzję? Zrób to!

Inne rozwiązania istnieją

Po pierwsze, jeśli odczuwasz lęk, a bardzo byś chciała to zastanów się chwilę nad tym co powoduje ten lęk? Czego się boisz? Z jakiego powodu się boisz?

Znajdziesz pierwszą odpowiedź, idź dalej i pytaj siebie o ten strach, co leży głębiej, w jego podłożu – znajdziesz, jestem o tym przekonana. A jak znajdziesz to wiesz już nad czym popracować i na czym się skupić.

Poznaj swojego „przeciwnika”, daj mu prawo głosu, dowiedz się o co chodzi, a wiesz co się stanie? Odpuści i da Ci spokój w danym momencie ;)

Skąd to wiem?

Z własnego doświadczenia, z pracy z klientkami. Uważamy, że boimy się czegoś konkretnego, ale …. po głębszej analizie wychodzi, że całkiem o co innego nam chodzi ;)

Po drugie, jeśli wiesz o co konkretnie chodzi, to spytaj się sama siebie – No i co się stanie jak to się wydarzy? No i co? No i co?

Chcesz wiedzieć co? Przetestuj? Sprawdź sama czym ryzykujesz i dostaniesz odpowiedź, a nią możesz się podzielić ze mną w komentarzu poniżej? :)


A! Bym zapomniała, w wakacje rusza mój najnowszy kurs online – coachingowy rzecz jasna, masz okazję znaleźć swoje mocne strony i je zmonetyzować :D Kurs nazywa się Wykreuj pieniądze i jest dla odważnych ;) kobiet, które chcą znaleźć sposób na dodatkowe pieniądze, a w efekcie na główne źródło dochodu. Pomysł ten powstanie na fundamencie własnych zainteresowań, talentów i mocnych stron. Więcej informacji o Wykreuj pieniądze znajdziesz tutaj.