emocje

 

 

Emocje to nastrój, który wytwarzasz, to nastrój, który dominuje w danej chwili. Biedni ci, którzy sądzą, że emocje się dzielą…

Emocje są jak energia. Spotykasz kogoś optymistycznego, pozytywnie nastawionego do życia i pomimo tego, że możesz odczuwać jakiś dołek emocjonalny, jego nastrój, jego stan może Ci się udzielić.
Czytałam dzisiaj krótki artykuł w gazecie wyborczej, w którym była opisana rozmowa z taksówkarzem. Wyobraź sobie, że ten facet dawał swoim klientom cukierki, czasem, gdy widział zestresowanego faceta w mercedesie i stał koło niego na światłach, przez otwarte okno podawał mu cukierka i uśmiechał się do niego. Już sobie wyobrażam minę tego faceta w mercedesie kiedy dostaje uśmiech i cukierka od nieznajomego kierowcy :)
Kiedy chodzę sobie po Warszawie, jadę na sesję lub szkolenie widzę wielu smutnych ludzi, ostatnio w tramwaju widziałam śliczną dziewczynę i nie mogłam się napatrzeć na jej piegi. Nie wiem czy ona je lubi, czy nie, ale kiedy wysiadała na swoim przystanku i przechodziła obok mnie, powiedziałam jej z uśmiechem na ustach, że świetnie wygląda i życzę jej dobrego dnia.
Pierwsza reakcja w takich chwilach to zazwyczaj zdumienie i oczy szeroko otwarte, ale potem pojawia się ciekawy uśmiech na twarzy :)
Pamiętam swojego jednego szefa. Kiedy wchodził do naszego biura, powietrze zastygało w mrozie, a chłód dawał o sobie znać, doświadczyłaś kiedyś tego?
Emocje się mnożą.
Dlaczego by nie wykorzystywać tego faktu na co dzień? Dlaczego by nie sprawiac radość tym, którzy jej nie odczuwają w tym momencie? Jego uśmiech, Twój uśmiech, jej uśmiech – to niby takie proste, a jednak niewykorzystywane.
Wracając do artykułu i taksówkarza, wyobraź sobie, że ten facet miał 30 lat i rzucił prace w agencji reklamowej. Rzucił ją bo nie miał w niej żadnej radości. Kiedy skończył projekt czy kampanię u klienta nie mógł się z niej cieszyć bo od razu musiał zająć się kolejną. Zdał sobie sprawę, że co najwyżej za 5 lat rozwinie umiejętność pisania raportów do klienta i skróci czas ich tworzenia.
Nasze życie składa się z wielu chwil, tych najmniejszych. Pamiętaj o tym.
Pamiętaj o tym, że szczęście się mnoży, że miłość się mnoży i dobroć również. Emocje są jak energia, ukierunkuj ją właściwie.
Jeśli będzie Ci trudno, zapytaj sama siebie, na koniec dnia „z czego, co dziś zrobiłam mogę być z siebie zadowolona?’ – zapytaj samą siebie kiedy będziesz dziś się kładła spać.
Emocje się mnożą.
Wysyłam dziś do Ciebie pozytywną energię i niech pomoże Ci ona, przeżyć jeszcze lepiej dzisiejszy dzień :)
Justyna