Nie zdarzyło mi się to do tej pory, to kolejny mój pierwszy raz, jak widać można mieć ich kilka!!! :) Dzisiaj nie ja napisałam artykuł, ale moja znajoma, która przy okazji jest SEX Ekspertką i założycielką pierwszej i jedynej w Polsce Sex & Love School dla kobiet.

Poprosiłam Karo by napisała dla Ciebie o orgazmach, tak dobrze czytasz, o ORGAZMACH i powiem jedno, musisz to przeczytać, bo Karo zdradza w swym artykule kilka sekretów i technik.

Poznaj Karo.

Karo Akabal-357-Edit

Witam Cię serdecznie i dziękuję Justynie za możliwość napisania do Was kilku słów. Wiem, że w zeszłym tygodniu Justyna zapowiedziała, że pojawię się w dzisiejszym newstetterze i słyszałam, że spodobał Wam się ten pomysł. Bo chyba każda z nas marzy o spełnionym życiu seksualnym i szczęściu w miłości. Podobnie jak o finansowej wolności.

Tymczasem naszą seksualnością i miłosnymi relacjami (podobnie jak w relacjach z pieniędzmi) rządzą mechanizmy, z których często nie zdajemy sobie sprawy. Nieuświadomione przekonania, przekazywane nam przez pokolenia, blokady w ciele powstałe w efekcie wielu społecznych treningów i życiowych doświadczeń i tabu wokół seksu w rodzinach – skutecznie ograniczają nasz seksualny potencjał.

Dlatego wiele kobiet, które spotykam mówi, że czują, że seks to może być coś więcej, niż to, czego doświadczają w życiu. I chcą sięgać po to więcej.

Sięgnij po orgazm

Na przykład – po więcej orgazmów (już za chwilę więcej na ten temat)

To właśnie dla tych kobiet stworzyłam Sex & Love School, kobiecą społeczność, w której wspieramy się nawzajem w podróży do odkrycia tajemnic seksu i miłości. Sex & Love School to 12 tygodniowy kurs on-line, podczas którego każda z uczestniczek ma okazję poznać siebie, jako seksualną istotę, poznać swoje najgłębsze pragnienia w seksie i miłości, stworzyć mapę do ich realizacji i odbyć gruntowną seksualną edukację dla dorosłych.

Ale co stoi na drodze do orgazmu?

Jednym z tematów, który pojawia się bardzo często w mojej pracy z kobietami jest wrażenie, że coś stoi na przeszkodzie w przeżywaniu głębokich i satysfakcjonujących orgazmów.

Tak jakby pożądanie, podniecenie i przyjemność rosły, osiągały pewien punkt, a po nim zamiast eksplodować orgazmem, zatrzymują się. Tuż przed. To frustrujące doświadczenie jest udziałem wielu kobiet.

Co takiego spotykamy tuż przed orgazmem, że wiele kobiet zatrzymuje się tam?

sex/orgazm to tabu

Otóż w tym miejscu czekają na nas nie lada przeszkody nabudowane przez pokolenia podczas których seks był tematem tabu, a kobiety nie miały prawa do seksualnej przyjemności.

Czy wiesz, że jeszcze 150 lat temu medycy uważali, że zdrowa kobieta nie odczuwa żadnych seksualnych potrzeb i coś takiego, jak kobiecy orgazm po prostu nie istnieje?

Zbyt namiętne i pożądliwe kobiety z „dobrych domów” były leczone elektrowstrząsami lub umieszczane w zamkniętych zakładach. Przekonania o tym, że seksualna ekspresja nie jest bezpieczna dla kobiet siedzą głęboko i działają z ukrycia.

Z pewnością znacie moc przekonań. W relacji z pieniędzmi również mamy ich mnóstwo.

Dobrze jest odnajdywać je i na bieżąco unieszkodliwiać.

W Sex & Love School przyglądamy się dziesiątkom przekonań, które mogą działać w naszym życiu seksualnym i dzięki pewnej seksownej metodzie – transformujemy je w motta, które wspierają nasze najgłębsze pragnienia.

orgazm to wybuch (!)Emocji

Dziś jednak chciałabym Wam powiedzieć o jeszcze jednej przeszkodzie, która zatrzymuje nas przed orgazmem, a którą możecie zacząć rozbrajać już dziś.

Orgazm to wybuch emocji.

Kobiety podczas silnych orgazmów potrafią krzyczeć, płakać lub śmiać się w głos.

Im większą mamy łatwość w wyrażaniu emocji tym mocniejszych orgazmów możemy doświadczać.

Tymczasem w naszej kulturze kobiety (ale i mężczyźni) są od dziecka trenowani w sztuce opanowywania emocji, trzymania nerwów na wodzy.

Pewne emocje są niewskazane, zabronione.

Takie, jak na przykład gniew.

Grzeczne dziewczynki się nie złoszczą.

Dobre kobiety są oazą spokoju i miłości.

Mądra kobieta działa sposobem zamiast mówić wprost czego chce, a czego nie chce.

Jesteś zdziwiona że społeczny trening grzeczności może mieć znaczenie dla Twoich orgazmów?

Właśnie tak. Bo tłumione przez lata emocje tworzą zbroję w naszym ciele.

Przestajemy czuć. A w seksie umiejętność czucia jest bardzo ważna.

Kiedy się podniecamy – zbroja zaczyna odpadać. Podniecenie toruje drogę emocjom. Jeśli wystarczająco dobrze potrafimy je „opanowywać” tym większe do pokonania „zasieki” spotkamy tuż przed orgazmem.

Co zrobić by dojść i przeżyć?

Co zatem możesz zrobić?

Otóż dla dobra swoich orgazmów możesz zacząć oswajać się ze swoimi emocjami. Zwłaszcza tymi, które są uznawane za „negatywne”. Jak gniew.

Kobiecy gniew nie ma zbyt dobrego PR-u.

Jednak to on właśnie jest odpowiedzialny za nasze orgazmy.

Zbyt grzeczne dziewczynki ich po prostu nie mają.

3 strategie

Zatem dziś chciałabym Ci przekazać 3 strategie na oswajanie gniewu

Cywilizowana

Często powstrzymujemy się przed gniewem, bo wydaje nam się, że nie powinnyśmy go czuć.

Kiedy jesteśmy z dziećmi, albo w sytuacji służbowej lub wśród ludzi, przed którymi nie chcemy się całkowicie odsłaniać, najczęściej zatrzymujemy emocję, zanim nas ogarnie.

Ja zachęcam Cię do tego, żebyś w takich momentach pozwoliła sobie na NAZWANIE tego, co czujesz. W sekrecie, tylko dla siebie.

Kiedy poczujesz zbliżającą się falę złości – przymknij oczy, weź głęboki oddech i powiedz sobie w duchu „czuję złość, czuję gniew”.

Wbrew temu co nam mówiono – odczuwanie gniewu nie jest złe. Tylko rzeczy, które możemy zrobić, kiedy gniew nami kieruje, mogą mieć nieprzyjemne konsekwencje.

Intymna

Kiedy jesteś w sytuacji bezpiecznej, sama lub z bliską osobą, której możesz zaufać, kiedy poczujesz gniew, pozwól sobie na to, aby się mu przyjrzeć.

Zapisz lub wypowiedz na głos wszystko, co Ci przychodzi do głowy.

Nie powstrzymuj się.

Gniew może pomóc Ci określić własne granice (skoro czujesz gniew, najpewniej zostały przekroczone) oraz najgłębsze potrzeby (gniew pojawia się, kiedy nie są one zaspokajane)

Dobrze jest poprosić o wsparcie bliską osobę.

W Sex & Love School uczymy się metody pracy z emocjami, dzięki której poznajemy nasze potrzeby, które pokazuje nam gniew. Zachęcam kobiety, aby to ćwiczenie robiły w parach, jest wtedy znacznie skuteczniejsze.

Seksowna

Gniew często jest tak silny, że potrzebuje wyrazić się przez ciało.

Jeśli masz taką możliwość zachęcam Cię do regularnego wykonywania pewnego seksownego ćwiczenia.

Kiedy będziesz sama w domu, puść głośno muzykę, złap do ręki poduszkę (lub rakietę tenisową – ta jest najlepsza) i wal z całej siły w materac głośno krzycząc.

Wykrzycz całą wściekłość i frustrację.

Oczyścisz w ten sposób swój system nerwowy, który stanie się szybką autostradą dla pożądania.

Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego czasem po karczemnej awanturze kochankowie mają super seks? Właśnie dlatego.

Tak jak napisałam powyżej – orgazm to eksplozja emocji.

Dlatego nasz system nerwowy musi być drożny aby emocje mogły płynąć swobodnie.

Aż do mega orgazmów.

Orgazm to eksplozja emocji!

Których z całego serca Wam życzę.

I zapraszam Was gorąco do mojej szkoły.

12 tygodniowy kurs on-line dla kobiet zaczyna się już w najbliższy wtorek, 24 listopada.

Wciąż możesz dołączyć do grupy kobiet, z którymi za kilka dni wyruszę w podróż do odkrycia tajemnic kobiecej seksualności.

Podczas 3 miesięcy będziesz miała okazję zanurzyć się głęboko w świat swojej seksualności i doświadczyć kobiecego wsparcia w poznawaniu i wyrażaniu siebie jako istoty seksualnej.

Poznasz narzędzia do osobistego rozwoju w obszarze seksualności i wiele sekretów sztuki kochania.

Wiem, że Justyna ma dla Was specjalną propozycję związaną ze szkołą, o której zaraz Wam napisze, ja na zakończenie zdradzę Wam jeszcze jeden sekret sex coacha:

Kiedy następnym razem podczas miłosnego zbliżenia będziecie wspinać się po drabinie rozkoszy pozwólcie na to, aby płynęły przez Was wszystkie emocje. Również te, które wydają Wam się nieadekwatne w tej sytuacji. Często bowiem w seksie kierujemy się wyobrażeniem, że możemy czuć tylko przyjemne sensacje. Tymczasem wraz z podnieceniem może się pojawić irytacja, znudzenie, smutek czy złość. I one też mogą nas poprowadzić do orgazmu. To już jest wyższa szkoła sztuk miłosnych, ale to możliwe, uwierz mi :)

Karo Akabal

Sex and Love School