Na jednym z ostatnich warsztatów poruszałyśmy ten temat, wśród nas była kobieta, która wiele lat spędziła, pracując w korporacji na różnych stanowiskach. Było jej dobrze. Rodzina, wakacje, trochę czasu dla siebie, stabilna praca, poczucie rozwoju i żyła sobie tak przez kilka lat….

Aż tu nagle – ZMIANA! Stabilna praca zafundowała jej niestabilną sytuację – rozwiązanie umowy.
Ciach!
Dezorientacja.
Problem.
Natłok myśli.
Kilkanaście lat zostało odcięte grubą kreską.

Kiedy wiele lat pracujemy w dużej firmie, gdzie uczą nas celów Smart, gdzie mamy wyznaczone cele i targety to czasem bywa ciężko kiedy nagle ktoś nam to zabiera.
Kiedy wiele lat wykonujemy zadania, pracujemy na efekty zespołu, działu, departamentu, dyrektora i kiedy to wszystko się kończy – może być trudno.
Z jakiego powodu?
Jedną z odpowiedzi może być to, że przez te wszystkie lata osoba spełniała oczekiwania innych lub realizowała pomysły innych. Cele, nad którymi pracowała nie były celami tej osoby – były to cele firmy. dyrektora, nie jej.
Kiedy przez wiele lat schemat jest powtarzany może wejść to w nawyk. Niestety, jest tak często.
Jeśli w nawyku mamy takie zachowania i nagle pozostajemy sami sobie i mamy sobie sami radzić w nowej rzeczywistości – może być ciężko bo nagle trzeba sobie samemu postawić cele i tu często pojawiają się pytania:
Ale jak?
Ale czego ja chcę?
Co ja mam ze sobą zrobić?

To może być trudna sytuacja i można ją przezwyciężyć. Można budować swoją drogę krok po kroku. Można, jeśli się chce.
Na początek trzeba się sobie przyjrzeć, sprawdzić co się lubi, a co nie. Zobaczyć w co lubię się angażować, co sprawia mi przyjemność. Po każdej próbie będzie coraz łatwiej i lepiej. Będzie widać coraz więcej szczegółów. Trzeba zacząć i warto to zapisywać!

Jeśli w jakimś stopniu masz poczucie braku sensu w tym co robisz, zastanów się w ten sposób nad sobą. Potem sprawdź jak to wykorzystać w swojej obecnej pracy lub przyszłej.
Pobaw się z długopisem i kartką :)

Dla mnie wolność to wybór. Wolność to życie według tego co dla mnie ważne i satysfakcjonujące. Wolność to pasja życia.
A dla Ciebie?

Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia coacha w znalezieniu pracy, o której marzysz, w której będziesz się realizowała – zapraszam do współpracy. Napisz do mnie – justyna@pracowniasukcesu.com