Wybieraj mądrze
Pisałam ostatnio na blogu na temat kolejnego, 6 błędu, który popełniłam prowadząc swoją firmę.

Choć tekst jest krótki dotyczył między innymi wyborów, podejmowania decyzji. Każdy z nas podejmuje codziennie wiele decyzji, każdy z nas podejmując decyzję ma kontrolę nad własnym życiem. To Ty podejmujesz decyzję czy pójdziesz do pracy czy zostaniesz w domu. Sama podejmujesz decyzję czy i co zjesz na śniadanie czy wyjdziesz bez niego. Sama podejmujesz decyzję czy osiągasz swoje cele czy wolisz osiągać cele innych.
Jak podejmować dobre decyzje?
Po pierwsze trzeba się zastanowić nad definicją dobrej decyzji.

Dobra decyzja to taka, która:
– służy przede wszystkim Tobie, decydując się na ten wybór będzie on zgodny z Twoimi sumieniem, wspierającymi przekonaniami.
– nikomu nie zaszkodzi, a wręcz komuś pomoże.
– będzie zgodna z Twoimi wartościami (na przykład jeśli chcesz żyć ciekawym życiem, w którym rozwijasz się to sprawdź czy dany  wybierając daną opcję będziesz mogła realizować swoje ciekawe życie i własny rozwój – pokrótce to opisałam jednak wiem, że wiesz o co chodzi).
– podejmując daną decyzję będziesz miała czas/ mogła zająć się innymi sferami swojego życia ( w krótkoterminowym aspekcie nie ma w tym nic złego, że będziesz zajmować się tylko daną kwestią, sprawą. Kwestia jak długo?).
Powyższe to wybrane cechy dobrej decyzji.

Niektórzy mają problem z podejmowaniem decyzji. Zazwyczaj nam decyzje kojarzą się z dwiema opcjami – czyli do wyboru mam to lub to (2 rozwiązania). Często decydując się na jedno, mamy poczucie, że tracimy drugie i na odwrót.
Sprawa jest jednak inna – mając 2 opcje wyboru – mamy dylemat. To nie wolność wyboru. Wolność pojawia się przy minimum czterech opcjach, które wymyślimy, ktoś nam da.

Wybór to 3 możliwości.

Jak to zrobić?
Kiedy trudno wybrać Ci pomiędzy A lub B – zwróć się do swojej kreatywności i stwórz wybór C.
I wiesz, zazwyczaj wybór C to często zlepek A i B z innymi elementami i ten wybór, ta decyzja często jest jedną z najlepszyc
h.

Więcej o kreatywnych i skutecznych nawykach oraz przekonaniach możesz dowiedzieć się na najbliższym warsztacie KOBIETA SUKCESU, na który już dzisiaj serdecznie zapraszam.

[bws_google_captcha]