Przekonania, prawdy, w które wierzymy, stereotypy potrafią nam namieszać w życiu w dążeniu do naszych marzeń i celów.

A gdyby Bracia Orville Wright wierzyli, że nie można skonstruować maszyny samolotu, nie skonstruowaliby go. Zapewne wiele osób nie wierzyło w to, co oni, że można skonstruować maszynę latającą cięższą od powietrza. Oni wierzyli, mieli takie przekonanie i stąd wiarę.

Wiele osób nie wierzy, że MOŻNA. To czy wierzysz w coś czy nie, jest uwarunkowane m.in. tym, jakie masz przekonania na temat siebie i otaczającego Cię świata.

A jak postrzegasz pieniądze?

 

Zobacz, czy z którymś poniższym zdaniem się zgadzasz:

– pieniądze się mnie nie trzymają

– im więcej pieniędzy tym większa odpowiedzialność/więcej problemów

– pracując z pasją pieniądze same przyjdą

– trzeba ciężko pracować by mieć dużo pieniędzy

– to mężczyźni więcej zarabiają

– o pieniądzach: łatwo przyszło, łatwo poszło

– pieniądze nie są ważne

– o pieniądzach się nie rozmawia

– pieniądze są brudne

– ciężko zarobić duże pieniądze

– jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze

i wiele, wiele innych stereotypów siedzi w naszej głowie, które blokują bądź ograniczają nasze działania…

 

Osoby, które mają problemy w rozmawianiu o pieniądzach, w negocjacjach swojego wynagrodzenia, albo takie, które mimo pracy, wiecznie nie mają pieniędzy myślą w podobny sposób, w jaki przedstawiłam powyżej.

 

Skąd to wiem?

 

Sama miałam problemy finansowe i samej mi gula w gardle stawała kiedy rozmawiałam o moim wynagrodzeniu. Moje klientki podobnie myślały…. O przekonaniach, schematach myślenia mogłabym napisać książkę. A wiem to wszystko właśnie z własnego doświadczenia zawodowego i osobistego.

 

Co zrobić jeśli i Ty masz jakiś problem związany z pieniędzmi?

 

Jeśli myślisz w ten lub podobny sposób o pieniądzach to zapraszam Cię na II edycję program Zadbana Finansowo, jeśli chcesz zmienić swoje podejście do pieniędzy lub mieć ich po prostu więcej – informacje znajdziesz tutaj: (https://zadbanafinansowo.pl/zadbana-finansowo-3-mies-program/), przy zapisie do 20 stycznia zapłacisz mniej!

A jeśli nie wiesz jeszcze jaką podjąć decyzję, możesz przyjść na wprowadzenie do programu – Zadbana Finansowo INTRO (https://zadbanafinansowo.pl/zadbana-finansowo-intro/) lub skorzystać z indywidualnej konsultacji via Skype, jeśli jesteś spoza Warszawy lub tak Ci wygodniej.

 

Pieniądze budzą EMOCJE

 

Sprawa pieniędzy w naszym życiu zawsze budzi EMOCJE i albo te pozytywne, albo negatywne lub zupełnie neutralne. Ale budzi.

Zastanów się sama kiedy wydajesz pieniądze na jakąś super sukienkę lub perfumy – to jakie to budzi w Tobie emocje?

Pozwalasz sobie na takie zakupy? A może nie możesz sobie pozwolić na kieckę za 1000 zł – i to co innego czy byś ją kupiła, czy jest Ci potrzebna, a czy możesz sobie na nią pozwolić. Od razu to piszę byś nie odpowiedziała, ale po co mi taka kiecka? Bo to nie to pytanie :)

A teraz pomyśl, idziesz na rozmowę o pracę i pada pytanie o Twoje wynagrodzenie i odpowiadasz 3 razy więcej niż zamierzałaś – wyobrażasz to sobie? Czy raczej schodzisz z kwoty?

Albo przychodzi do Ciebie klient i chce kupić od Ciebie daną usługę i mówi, że kupuje mówiąc, że zapłaci za nią, powiedzmy 10 000 zł, a Ty ją sprzedajesz za 3 000 zł – co sobie pomyślisz? Jaka będzie Twoja pierwsza reakcja?

Pieniądze budzą emocje! Zawsze.

Poznaj zasady Kobiety Zadbanej Finansowo

Przygotowałam dla Ciebie 6 zasad Kobiety Zadbanej Finansowo.

2

Co myślisz?

Jaką wartość dla Ciebie mają pieniądze w Twoim życiu?

Co byś zrobiła, gdybyś miała ich więcej? Jakby to wpłynęło na Twoje życie, na Twoją rodzinę?

Co możesz zrobić by mieć ich więcej?